LOKMAN KOÇASLAN OTOMOTİV, MAN

Kolay Satış Süreci Nedir?

Aracınız ikinciyeni aracılığı ile farklı satış yöntemleri kullanılarak değerinde ve hızlıca satılır.. Profiliniz aracılığı ile ikinciyeni’de ekspertizden minimum fiyata kadar birçok süreci tek ekrandan yönetip aracınızı kolayca satabilirsiniz.


Aracımı ikinciyeni’de Nasıl Satışa Çıkarırım?

ikinciyeni’de “Açık Artırma” ya da “Hemen Al” yöntemi ile aracınızı satmanız için seçenekleri takip etmeniz yeterlidir. Web sitemiz üzerinden bir aracı satışa çıkarabilmeniz için izlemeniz gereken adımlar şöyle:


  • İlk olarak satmak istediğiniz aracın sahibi ya da ruhsat sahibi tarafından vekalet verilmiş kişi olmanız gerekir.
  • Aracınızı ilk olarak yapay zeka temelli Carwizz uygulaması aracılığıyla fiyatlamanız gerekir. Carwizz’e aracınızın model yılı, motor tipi ve versiyon gibi bilgileri girdiğiniz takdirde tahmini bir satış öngörüsü karşınıza çıkar. Öngörülen fiyatı uygun bulmanız durumunda aracınızı satışa çıkarabilmek için ikinciyeni’ye üye olmanız gerekir.
  • Üyelik işlemi tamamlandıktan sonra aracınızın nihai satış fiyatının belirlenebilmesi için ekspertiz randevusu almanız gerekir. TSE onaylı ekspertiz firmaları aracınızı inceler ve ikinciyeni tarafından satış fiyat aralığı belirlenir.
  • Araçların ikinciyeni'ye tesliminden itibaren, 15 günü geçmemek koşuluyla 3 farklı iş günü içerisinde ihaleye dahil edilmeden iade alınmak istenmesi ve/veya ihale sürecine devam edilebilmesi için ikinciyeni tarafından belirtilen eksik hususların Müşteri tarafından yerine getirilmemiş olması halinde Müşteri; araç özelinde ikinciyeni’nin yapmış olduğu her türlü masrafı (ekspertiz maliyeti ve varsa çekici/lojistik vb. masrafları) ikinciyeni’ye ödeyecektir.
  • Karşınıza çıkan nihai fiyat aralığına uygun olarak aracınızı ”Hemen Al” ya da Açık Artırma” yöntemlerinden biriyle satışa sunabilirsiniz.
  • Ayrıca Açık Artırma yönteminde minimum fiyat belirleyip aracınızı satmaya razı olduğunuz en düşük fiyatı belirleyebilirsiniz.

Minimum Fiyat ile Satışa Çıkardığım Aracımın Fiyatını Güncelleyebilir miyim?

ikinciyeni üzerinden ‘’Minimum Fiyat’’ seçeneğini seçerek aracınızın satılmasını istediğiniz en düşük fiyatı belirleyebilirsiniz. Aracınız için belirlediğiniz minimum fiyatı değiştirmek için açık artırma öncesinde araç detay sayfası aracılığı ile dilediğiniz gibi güncelleyebilirsiniz. Açık artırma esnasında ise daha önce belirlediğiniz minimum fiyatı en fazla 5 kez güncelleyebilirsiniz.

Satacağım Araç Minimum Fiyata Ulaşmadı. Şimdi Ne Yapacağım?

Açık artırmada verilen son teklif, aracın minimum değerine ulaşmazsa bilgilendirilirsiniz. Eğer minimum fiyatı geçmeyen son teklifi satış için yeterli görüp onay verirseniz satış işlemleriniz başlar.


ikinciyeni’de Aracım Satılmazsa Ne Olur?

Satılmayan aracınızı yeniden “Açık Artırma” ya da “Hemen Al” seçenekleri ile ikinciyeni üzerinden satışa sunabilirsiniz. Aracınızı yeniden satışa çıkarmadan önce yeni bir fiyat değerlemesi yapmanız istenir. Ayrıca ilk denediğiniz yöntemden farklı bir yöntemle de aracınızı satabilirsiniz. Yani ilk olarak “Hemen Al” yöntemini denediyseniz ikinci kez “Açık Artırma” yöntemiyle aracı satışa çıkarabilirsiniz. Aracınızın yeniden satışa çıkmasını istemiyorsanız da satış sürecini iptal edip aracınızı teslim almanız mümkündür.


Satılan Aracımın Satış Bedeli Ne Zaman Ödenir?

Aracınız satıldıktan sonra alıcı, satış bedelini ikinciyeni’ye öder. ikinciyeni aracın noter satışını tamamladıktan sonra 1 gün içerisinde de satış sürecinde belirlediğiniz IBAN numarasına ödeme yapılır. Süreç üzerinde ikinciyeni'nin bir kontrolü olmadığı için gecikme yaşanması durumunda bankanıza başvurmanız gerekir.